Logo

Sıkça Sorulan Sorular

FCBEscola İstanbul Beko hakkında bilgi alabilir miyim?
FCBEscola İstanbul, 6-14 yaş arası öğrencilere futbolu Barcelona Futbol Kulübü’nün felsefesi ve değerleriyle öğretmeyi amaçlayan bir futbol okuludur.
FCBEscola, 16 farklı ülkede 4000’den fazla sporcuya eğitim vermektedir. FCBEscola İstanbul Beko Futbol Okulu, 2012 ve 2013 yıllarında Türkiye genelinde yapılan FCBEscola İstanbul Futbol Kamplarına olan ilgi sonucunda, Türkiye Futbol Federasyonu’nun izin ve onayıyla hayata geçirilmiştir. Antrenmanlar, Barcelona Futbol Kulübü’ne bağlı iki teknik direktör yönetiminde ve alanında uzman Türk antrenörlerle birlikte gerçekleşmektedir.

FCBEscola İstanbul Beko, Barcelona’nın resmi bir okulu mudur?
Evet, FCBEscola İstanbul Beko, Barcelona Futbol Kulübü’ne bağlı FCBEscola Futbol Okulları’nın denetimi altında eğitim vermektedir.

FCBEscola İstanbul Beko’nun eğitim dönemi ne zamandır?
FCBEscola İstanbul Beko’da eğitim, örgün eğitim ile paralel sürmektedir.
Birinci Dönem, Eylül – Ocak, İkinci Dönem Şubat- Haziran aylarında gerçekleşmektedir.

FCBEscola İstanbul Beko Futbol Okulları nerededir?
FCBEscola İstanbul Beko Futbol Okulu, biri Avrupa yakası, biri Anadolu yakası olmak üzere İstanbul’un iki ayrı noktasında bulunmaktadır.
Avrupa yakasında, Maslak- İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde,  Anadolu yakasında ise Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü Futbol Tesisleri’nde eğitim vermektedir.

Yatılı eğitim var mı?
Hayır, eğitimlerimiz yatılı değildir.

Öğrencilerin ulaşımı nasıl sağlanacak?
Öğrenciler, okullarımıza kendi imkanları ile ulaşmalıdır.

Çocuğumun güvenliği nasıl sağlanacak?
Türkiye Futbol Federasyonu izni ve onayıyla eğitim veren okulumuz, güvenlik kriteri göz önünde bulundurularak üniversite kampüsü içinde yer almaktadır.
Mevcut güvenlik ekibine ek olarak, Okul Sorumlularımız ve personelimiz antrenman süresince çocuklarımıza eşlik etmektedir.

Antrenörler hangi ülkeden olacak?
Antrenmanlar, Barcelona Futbol Kulübü’ne bağlı iki İspanyol teknik direktörün liderliğinde Türkiye’de alanlarında uzman sertifikalı futbol antrenörleri eşliğinde yapılmaktadır.

Antrenörlerin sertifikaları var mı?
Evet, İspanyol teknik direktörlerimiz ile yerli antrenörlerimiz gerekli tüm lisanslara sahiptir.

Çocuğum antrenörü ile hangi dilde anlaşacak?
Öğrencilerimiz teknik direktörü ile tıpkı profesyonel kulüplerde olduğu gibi tercüman aracılığıyla anlaşmaktadır; diğer antrenörlerle ise Türkçe olarak iletişim kurabilirler.

Sınıf kapasiteleri nedir?
Her bir sınıf 12 öğrenciden oluşmaktadır.

Kayıt için hangi süreci izlemeyelim?
FCBEscola İstanbul Beko Futbol Okulu’na katılmak için öncelikle seçme ve seviye tespit antrenmanlarına katılmak gerekmektedir.

Seçmelere katılmak için ana sayfada yer alan kayıt formunu doldurmanız yeterli olacaktır: http://kayit.fcbescolaistanbul.com/

Kayıt Formunu doldurduktan sonra çağrı merkezimiz sizi arayacak, seçme saatleri ve diğer detaylar hakkında size bilgi verecektir.

Daha detaylı bilgi almak için  0212-2174244 numaralı Çağrı Merkezimize ulaşabilirsiniz.

Kardeş indirimi ve benzeri indirimler uygulanacak mı?
Farklı yaş grupları ve farklı ürün kategorilerine dair farklı fiyat politikaları uygulanacaktır.

Kız öğrenciler de FCBEscola İstanbul Beko’ya kabul edilecek mi?
Evet. Kız öğrenciler de futbol okulumuza kayıt yaptırabilmektedir.

Türkiye’de başka Barcelona futbol okulu var mı?
Hayır. FCBEscola İstanbul Beko, sadece İstanbul’da İTÜ Ayazağa Yerleşkesi ve Maltepe Üniversitesi’nin Marmara Eğitim Köyü kampüslerinde eğitim vermektedir.